Kdože tam byli?

Abendland je hudebně-literární projekt, za kterým stojí autor hudby Petr Kunze a textař, spisovatel a básník Miroslav Černý.

Miroslav Černý (nar. 1977 v Opavě) je vysokoškolský pedagog, překladatel, cestovatel a básník.

Radek Glabazňa (nar. 1980 v Opavě) je básník a anglista.

J. H. Kalif (nar. 1977 v Děčíně) založil v roce 1998 s F. Řezníčkem a D.

Kurátor výstavy Oty Prouzy Jaromír Typlt (1973) je básník, esejista i výtvarný kurátor. Vstoupil do české literatury v 90.

Ota Prouza (1959) je vzdáleným pozorovatelem civilizace, a to především všech možných dopravních spojů: dálničních tahů, obchvatů, křižovatek,...

Simona Racková (nar. 1976 v Praze) je básnířka, redaktorka, editorka a literární kritička, vedoucí recenzní rubriky literárního časopisu Tvar.

Vít Janota (nar. roku 1970 v Praze, kde žije dodnes) je básník.

Irena Dousková (nar. 1964 v Příbrami) je prozaička, básnířka, scénáristka. Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy.

Petr Čermáček (nar. 1972) vystudoval Lesnickou a dřevařskou fakultu Mendelovy univerzity v Brně, na téže univerzitě také v současnosti působí.

Teodor Kravál (nar. 1991 v Karlových Varech) žije v Lokti. Je fascinován intertextualitou, pročež chtěl od mládí tvořit komiksy.

Michal Müller z Varnsdorfu je v současné době jediným graduovaným hráčem a učitelem na citeru v České republice.

Dora Kapralova (1975) se narodila v Brně, od roku 2007 žije s rodinou v Berlíně.

Jitka N. Srbová (nar. 1976) je básnířka a recenzentka. Vystudovala Fakultu humanitních studií Univerzity Karlovy.

Robert Janda (nar. 1966 v Plzni, kde též žije) je básník, jehož tvorba vychází z experimentální poezie ve spojení slova, hlasu a zvuku.

Vojtěch Kučera (nar. 1975 v Třinci). Je básník žijící v Brně, jenž v 90. letech založil spolu s Bogdanem Trojakem revue Weles.

Bogdan Trojak (1975) se narodil ve slezském Těšíně.

Kateřina Tučková (nar. 1980 v Brně) vyrůstala v jihomoravské vesnici Moutnice.

Ladě je parta sdružená okolo charismatického zpěváka a básníka Michaela Kubesy nenabízí nějaké vymazlené trendy pozlátko, ale spíše syrovost...

Munroe tvoří kytarista Vladimír Jaške a zpěvák Jan Kunze. Kapela, ve které je pouze elektrická kytara a zpěv.